روی آوردن خبرگزاریها به سرویس زبان کردی

  • منتشرشده درسیاسی
  • بازدید 1393 بار
خانه ملت خانه ملت هفته نامه روژان

استاندار کردستان از ضرورت راه‌اندازی شبکه مستقل کردی خبر داد

پس از آنکه در جریان سفر رییس‌جمهور به سنندج برای نخستین بار از افتتاح سرویس زبان کردی خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی سخن به میان آمد این‌بار خبرگزاری مهر از راه اندازی این سرویس در آینده‌ای نزدیک خبر داده است.

 مدیرعامل خبرگزاری مهر اواخر مهرماه در سفر به سنندج گفت: مقدمات راه اندازی سرویس زبان کردی خبرگزاری مهر فراهم شده و این بخش آماده رونمایی است.

وی ادامه داد: به دنبال تاکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به کردستان در خصوص جایگاه و اهمیت زبان و ادبیات کردی، خبرگزاری مهر نیز با هدف توجه به این مهم اقدام به راه اندازی سرویس زبان کردی می‌کند.

وی افزود: سرویس زبان کردی مهر پنجمین زبان بخش بین الملل این خبرگزاری خواهد بود.

"عبدالمحمد زاهدی" استاندار کُردستان نیز در خصوص راه اندازی سرویس کُردی خبرگزاریهای مطرح کشوری گفت: راه اندازی سرویس زبان کردی در خبرگزاری مهر اقدامی با ارزش و قابل تقدیر است.

وی افزود: جدای از لزوم توسعه خبرگزاری ها ما به صورت جدی دنبال راه اندازی یک شبکه تلویزیونی مستقل کردی به مرکزیت سنندج هستیم تا از این امکان نیز برای توجه بیشتر به فرهنگ مردم کردستان و همچنین ایجاد وحدت و همدلی بیشتر در سطح کشور و منطقه بهره‌برداری شود.

در این رابطه پایگاه خبری نوای آبیدر اظهارامیدواری کرده که دولت در کنار توجه به زبان و ارزش‌های قومی کُردستان که تنها وعده عملی شده رییس جمهور بوده است، فکری نیز به حال بیکاری و اشتغال و همچنین توسعه هرچه بیشتر کُردستان کرده تا غبار محرومیت از چهره استان فرهنگی و مستعد کُردستان زدوده شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بروزرسانی روژان

هفته نامه روژان اوقات خوشی را برای شما ارزو میکند