بدون شک هر عقل سلیمی به اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست اذعان دارد و آن را یکی از ضروریات ادامه حیات نوع بشر می­‌داند. حفظ محیط زیست مساوی است با زندگی سالم و بانشاط و سرزندگی و طراوت و عدم توجه به این مهم، تبعاتی چون شیوع امراض مختلف، بی‌نشاطی و افسردگی را برای انسان‌ها و حتی دیگر موجودات زنده به دنبال دارد.

ادامه مطلب...

دومین مرحله‌ی انتخابات برای گزینش دو نماینده از استان کردستان دهم اردیبهشت ماه انجام شد و سرانجام شش نماینده برای یک دوره چهار ساله از کردستان قرار است راهی بهارستان شوند.

ادامه مطلب...

روژان همزمان با فرارسیدن بهار پای در چهارسالگی خویش می‌نهد و مصر است که همان سبیل و همان سیره را تداوم بخشد...

ادامه مطلب...

شنبه بعدازظهر بود به‌دنیا اومدم. شادی موقتی را به اهل خانه هدیه کرده بودم. شب طی مراسمی با حضور تمامی اهل فامیل، اسمی برایم انتخاب کردند، توی همون مراسم، دکتر شدم، مهندس شدم، خلبان شدم، خلاصه...

ادامه مطلب...

مریوان ناصر کانی سانانی

خنده آور است پس ازهر تصادف خونینی در این جاده کارشناسان دولتی خطای انسانی را عامل تصادف ذکر کرده و کوچک ترین اشاره‌ای به غیر استاندردار بودن جاده و ترافیک سنگین آن نمی‌کنند و بدین صورت مسئولیت مرگمان را به عهده خودمان می اندازند.

ادامه مطلب...

بنده هرگاه که اشعار شمس را در وصف پیامبر می‌خوانم، به یاد مردی می‌افتم که این کلمات را نه در زبان بلکه از دل سروده بود.

ادامه مطلب...

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده منطقه آزاد تجاری- صنعتی بانه و مریوان بسته نخواهد شد و برای مطرح شدن مجدد در مجلس و تصویب آن تلاش خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

 سرویس فرهنگ و هنر: آلبوم ملی و میهنی «ایران جوان» با صدای استاد شهرام ناظری و آهنگسازی پیمان سلطانی در قالب دو لوح فشرده از سوی نشر جامه دران روانهٔ بازار موسیقی شد . به گزارش موسیقی ایرانیان لوح نخستین این مجموعه شامل قطعات صوتی و لوح دوم شامل مستند «بعد از فراموشی» و همچنین قطعهٔ تصویری «ایران جوان» است.

ادامه مطلب...

مجموعه تحولات مناطق کردنشین در دهه های اخیر به ویژه ظهور پدیده داعش و زنجیره جنایاتی که این گروه تروریستی در حق کردهای واقع در بخشهایی از خاک عراق و سوریه( شنگال و کوبانی) اعمال می کند، بی ارتباط با ایران نیست.

ادامه مطلب...

نشست تخصصی «رسانه و بحران» با حضور اساتید شناخته شده حوزه ارتباطات و فعالان رسانه 13 مهر ماه در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد.

ادامه مطلب...

برای دیدار با هنرمند خوشنویس و طراح، در بعدازظهر گرم مردادی به کارگاه کوچکش روبروی پل کمانگردر خیابان استانداری با درختان کهنسالش می روم.

ادامه مطلب...

بروزرسانی روژان

هفته نامه روژان اوقات خوشی را برای شما ارزو میکند